איפה אוכלים המבורגר ללא גלוטן - בלוג Wheat Out - עולם שלם ללא גלוטן דביר בר

איפה אוכלים המבורגר ללא גלוטן

בעידן שבו כמעט כל המבורגריה מגישה גם לחמניה ללא גלוטן, לא כולם מסוגלים להגיש גם צ׳יפס נטול גלוטן. קבלו את הרשימה של אלו שכן מגישים וגם את אלו שלא

רגע לפני שאתם צוללים לרשימת המסעדות שמגישות המבורגר ו/או צ׳יפס ללא גלוטן חשוב מאד לדעת: הדברים משתנים מיום ליום. ולמה אני מתכוון? בהמון מסעדות קיימים נהלים ברורים של איך מטפלים בבקשה של לקוח צליאקי, בחלק מהמקומות יחליפו כפפות ויכינו את המנה על פס נפרד, בחלק יכינו את המנה ללא גלוטן על אותו קרש עבודה ועם אותם הכלים מבלי שתדעו בכלל (לא תמיד הביצוע מתרחש לעיני הלקוחות) ובחלק מהמקומות, ישנה בורות לגבי מה זה גלוטן ולא יבדקו לגמרי את מרכיבי הרטבים שיש בהמבורגר או האם הצ׳יפס מקומח או מטוגן עם עוד דברים. מבאס? יש מצב ולכן, מחובתנו (גם אני עושה זאת) בכל ביקור וביקור, לציין בפני המלצר / מוכר, שאני צליאקי ורגיש לגלוטן ומברר ומוודא בכל פעם מחדש שיש להם לחמניה וצ׳יפס ללא גלוטן ומסתכל עד כמה שניתן לגבי הדרך שבה מכינים את הארוחה שלי. 

אין ברירה. בישראל של ימינו, כח האדם במסעדות הוא יקר ולא תמיד מיומן או נאמן ולא תמיד מצליחים המסעדנים להעביר את הטבחים והמלצרים סדנאות שבהן עובר הידע והמידע ולעיתים ישנו המון רצון טוב אבל בדרך, מתפקששים הדברים וקרו מקרים מעולם. אז זכרו לבדוק בעצמכם ושיהיה בתיאבון.

דביר

1. רוברטס בורגר - הרצליה

בדיינר ״רוברטס בורגר״ הפועל באזור השרון, ישנה מודעות רבה לנושא אלרגנים והקפדה מקסימלית. השף עידו פיינר, השף של מסעדת רוברטה וינצ׳י, מגיש בדיינר שלו המבורגרים שאם תבקשו – תקבלו אותם בלחמניה ללא גלוטן תוצרת ביגה המחוממות לפני ההגשה בתנור נפרד.

עם קבלת הזמנה של המבורגר ללא גלוטן, מחליף הצוות כפפות לצורך הכנת המנה, משתמשים בסכין נפרדת וקיים נוהל לפיו בהזמנה זו, ההמבורגר, המוגש לשאר הלקוחות כשהוא חצוי לשניים – נשאר שלם בהזמנה ללא גלוטן וזאת לצורך זיהוי ווידוא הנושא בקרב הצוות.

הצ׳יפס ומנת תפוחי האדמה במסעדה, מטוגנים שניהם בצ׳יפסר ייעודי נטול גלוטן.

כתובת: ביילינסון 1 הרצליה.

טלפון: 09-9777333

שעות פתיחה. א׳-ש׳: 12:00-24:00. לא כשר.

2. מיט בר בורגר - שרונה מרקט

ההמבורגר של מיטבר שבשרונה מרקט, נחשב לאחד הטובים ביותר והוא תולדה של מסעדת מיטבר המיתולוגית הפועלת שנים רבות בשדרות חן בעיר.

בדוכן המרכזי שבשוק האוכל התל אביבי, תוכלו למצוא המבורגר בלחמניה ללא גלוטן וצ׳יפס שטוגן בצ׳יפסר ללא גלוטן, מאחר ולא מטוגן בו שום דבר אחר.

על המבורגר ללא גלוטן תשלמו 51 ש״ח (שכוללים אקסטה 4 ש״ח על לחמניה ללא גלוטן), על צ׳יפס תשלמו 15 ש״ח ואילו על דיל שכולל המבורגר ללא גלוטן, צ׳יפס ושתיה, תשלמו 69 ש״ח.

אם אתם בתל אביב ובעניין משלוח מהמסעדה, אז תשמחו לדעת שמיטבר מבצעת משלוחים באמצעות אפליקציית Wolt (קוד קופון להנחה למזמינים בפעם הראשונה: במידה ותקלידו Dvirbar בעמוד תשלום ההזמנה, תזכו בהנחה של 30 ש״ח). להורדת האפליקציה ולמימוש ההטבה, לחצו כאן.

כתובת: שרונה מרקט, קלמן מגן 3 ת״א.

שעות פתיחה: א-ו׳: 12:00-23:00. לא כשר.

המבורגר ללא גלוטן. מיטבר. צילום: דביר בר
המבורגר ללא גלוטן. מיטבר. צילום: דביר בר

3. אמריקה בורגר

העובדה שאין המון המבורגריות בתל אביב שמחזיקות צ׳יפסר ובו הן מטגנות אך ורק צ׳יפס מה שהופך אותו לנטול גלוטן, היא אחת משתי הסיבות העיקריות שמסעדת ׳אמריקה׳ שברח׳ אלנבי בת״א וצמודה לבית הכנסת הגדול, הפכה לאטרקציה בקרב צליאקים. הסיבה השניה היא שההמבורגר שלהם, על הלחמניה ללא גלוטן שהם משתמשים, הוא לא פחות ממעולה.

על המבורגר קלאסי של ׳אמריקה׳ תשלמו 45 ש״ח. על צ׳יפס, 12 ש״ח. על סלט קולסלאו, 14 ש״ח. על תוספת גבינה תשלמו עוד 5 ש״ח ועל בייקון – 12 ש״ח.

המסעדה גם מציעה ארוחות עסקיות במחיר 59 ש״ח ו-64 ש״ח הכוללים המבורגר, תוספת ושתיה.

אם אתם בעניין משלוח מהמסעדה, אז תשמחו לדעת שהמסעדה מבצעת משלוחים באמצעות אפליקציית Wolt (קוד קופון להנחה למזמינים בפעם הראשונה: במידה ותקלידו Dvirbar בעמוד תשלום ההזמנה, תזכו בהנחה של 30 ש״ח). להורדת האפליקציה ולמימוש ההטבה, לחצו כאן.

כתובת: אלנבי 112 ת״א, לא כשר.

טלפון: 03-5280281.

שעות פעילות: מדי יום 12:00-1:00. בחמישי עד 3:00. בשבת עד חצות.

4. פרוזדור

מסעדת פרוזדור התל אביבית, נחשבת לאחד המקומות האהובים על צליאקים מאחר וגם שם מוגש לצד המבורגרים בלחמניות ללא גלוטן, צ׳יפס שטוגן בצ׳יפסר נפרד ללא חשש. ב׳פרוזדור׳ לא גובים אקסטרה על לחמניה ללא גלוטן שזה יפה מאד.

במסעדה, אף תוכלו למצוא למצוא קינוח בראוניז שוקולד נטול גלוטן ואפילו בירה ללא גלוטן בשם ״וגבונד״ ממבשלת ברודוג (30 ש״ח).

מחירי ההמבורגרים בפרוזדור מתחילים ב-49 ש״ח וצפונה, תלוי בתוספות המשוגעות והמקוריות שמגישים במקום.

על מנת צ׳יפס תשלמו 14 ש״ח ובצהריים (א׳-ה׳) מוגשות במקום עסקיות צהריים הכוללות במחיר ההמבורגר גם צ׳יפס או סלט וכן לימונדה או סודה.

כתובת: מנדלי מוכר ספרים 6 ת״א.

טלפון: 03-5233223

שעות פתיחה: א׳-ש׳, 12:00:24:00. לא כשר.

5. Starving

לרשימת ההמבורגריות הידידותיות לצליאקים, נוספה לאחרונה Starving (״מורעב״) שנפתחה בחודש אוקטובר 2019 בתחנת הדלק סונול בצומת בית עובד.

הבעלים של המזללה, שעתידה להיהפך לרשת בפריסה ארצית הוא גיא יקר, בעליה של רשת פלאפל בריבוע, שביתו היא צליאקית.

באופן דומה להנגשת סניפי ׳פלאפל בריבוע׳ (שכיום מונה 29 סניפים) לצליאקים, כך גם ההמבורגריה הזו, נגישה ב-100 אחוז לצליאקים כאשר הכנת המבורגר ללא גלוטן נעשה על משטח נפרד, הצ׳יפס מטוגן בצ׳יפסר שלא מטוגנים בו דברים אחרים מה שהופך אותו לנקי מגלוטן ועבור צליאקים – מדובר במקום נהדר במיוחד.

המחירים במקום נגישים אף הם: 30 ש״יח להמבורגר בודד, 37 ש״ח ל-2 קציצות ו-44 ש״ח ל-3 קציצות. השתיה במקום היא בריפיל (ללא הגבלה לאחר תשלום ראשון). על ארוחה שכוללת המבורגר או צ׳יקן סנדוויץ׳, צ׳יפס בלגי ושתיה ללא הגבלה, תשלמו 46 ש״ח.

כתובת: צומת בית עובד, תחנת סונול.

טלפון: 055-2515494

שעות פתיחה: א-ש׳: 11:00-24:00.

לא כשר.

 
 
 
המבורגר ללא גלוטן. Starving. צילום: דביר בר
המבורגר ללא גלוטן. Starving. צילום: דביר בר

6. בורגר סאלון

בורגר סאלון נחשבת לאחת מרשתות ההמבורגר הידידותיות לצליאקים כאשר בכמעט בכל אחד מ-13 סניפי הרשת תמצאו לחמניה ללא גלוטן עבור ההמבורגר ובחלק מן הסניפים, תוכלו גם לקבל צ׳יפס שטוגן בצ׳יפסר נפרד ובו לא טוגנו מנות עם גלוטן.

ברשת תוכלו למצוא המבורגרים מגוונים בגדלים שונים: 160 גר׳ (39 ש״ח), 220 גר׳ (45 ש״ח). על בורגר עם גבינה תשלמו 8 שקלים נוספים. מנת צ׳יפס תעלה לכם 13 ש״ח ועל ההמבורגר או לידו תוכלו ליהנות ממגוון תוספות ללא גלוטן כמו ביצת עין, גבינת פטה, גבינת אמנטל, אסאדו מעושן, רצועות טלה, סלט כרוב וסלט ירוק. מחירי התוספות נעים בין 6 ל-14 ש״ח. בתפריט תוכלו למצוא גם בורגר פרגית (41 ש״ח).

לאלו מכם הרגילים שלחמניות ללא גלוטן הם עם שומשום מעל – שימו לב. כל הלחמניות ברשת הן עם שומשום מעל ולכן בדקו היטב שקיבלתם לחמניה ללא גלוטן.

כשפניתי לשירות הלקוחות של הרשת – לא ידעו לומר לי באיזה סניף יש צ׳יפס ללא גלוטן ואיפה אין – והפנו אותי לבדוק בעצמי בסניף שמעניין אותי מאחר וגם ברשת זו עובדים בשיטת הזכיינות וכל זכיין רשאי להחליט אם להחזיק צ׳יפסר נפרד רק לצ׳יפס או לא. לבריאות.

טלפון : 1-700-705-715

לרשימת הסניפים הקליקו כאן.

שעות פתיחה: א׳-ש׳: 11:00-23:00.

7. בלאק - Black

גם ב-14 סניפי רשת ההמבורגרים Black של השף צחי בוקששתר, תוכלו למצוא המבורגר שיוגש לכם, אם רק תבקשו, בלחמניה ללא גלוטן. ברשת, גם מציעים צ׳יפס אשר טוגן בצ׳יפסר נפרד – אם רק תבקשו. אין תוספת מחיר על לחמניה ללא גלוטן.

זה המקום לומר מילה טובה לאנשי הרשת לא רק על המחשבה והביצוע אלא גם על נושא הסימון. הנחיות הרשת הן לאכילה של מנות ללא גלוטן בסניפים והן במשלוחים הן לסמן במדבקות ודגלונים מגניבים ויצירתיים על המנה עצמה / על השקיות בהתאמה, דבר שבקושי נעשה בישראל אבל נעשה בהמון מקומות בארה״ב ובאירופה. כמה פשוט לסמן מנות ללא גלוטן וכך גם המטבח מוודא את העניין עם עצמו, גם הצוות וגם הלקוח.

מחירי ההמבורגרים נעים בין 51 ש״ח ל-87 ש״ח שלא במסגרת עסקיות הצהריים. עסקיות הצהריים כוללות המבורגר, צ׳יפס ושתיה ומחירן החל מ-65 ש״ח.

לרשימת הסניפים של בלאק לחצו כאן.

המבורגר ללא גלוטן. Black. צילום: דביר בר
המבורגר ללא גלוטן. Black. צילום: דביר בר

8. פריז טקסס - מתחם המכולות ר״ג

עמיר אילן, הבעלים של הפוד טראק ״פריז טקסס״ הפועל ברמת גן, הוא השף לשעבר של מסעדת דיקסי וכאב לילדה צליאקית, הוא מבין גם בצורך במזון ללא גלוטן וגם בהפרדה.

בפריז טקסס, פוד טראק חמוד במתחם המכולות שפועל במתחם הבורסה בר״ג, תוכלו לקבל המבורגר בלחמניה ללא גלוטן וגם צ׳יפס המטוגן בצ׳יפסר ייעודי.

מחירי ההמבורגרים (הנהדרים יש לציין) מתחילים ב-46 ש״ח (כפול – 69 ש״ח, משולש 83 ש״ח). על צ׳יפס תשלמו במקום 15 ש״ח.

כתובת: תובל 21 / היצירה 3 רמת גן, מתחם המכולות, הבורסה.

טלפון: 054-3154043

שעות פעילות: א-ה׳ 11:30-21:45. שישי ושבת: סגור. כשר.

9. מוזס

כשזה מגיע לרשתות המבורגר, נושא הללא גלוטן נותר רשמית לוט בערפל. מפניה שלי לכל הרשתות, לא הצלחתי להבין איך נקבע איזה סניף ימכור מנות ללא גלוטן ולא פעם, הדבר נותר תלוי בזכיין של הרשת וברצון שלו ובנכונות שלו לדבר.

בתשעת סניפי מוזס השונים, הפזורים בארץ, אין נוהל רשמי ומסודר, כך עולה מפניה שלי לשירות הלקוחות של הרשת בפייסבוק שם כתבו לי כך: ״הנושא משתנה בין סניפים ואין אחידות רשתית בעניין זה, נשמח לדעת מה הסניף הקרוב למקום מגורייך ונוכל לבדוק״.

ובכן, לא אהבתי את העמימות הזו בלשון המעטה אך בגלל משובים רבים לחיוב של צליאקים אשר סועדים בסניפי הרשת, ביקשתי מהנציגים לבדוק עבורי את סניפי רוטשילד בתל אביב ואת סניף ראשון לציון. לאחר בדיקה, חזרו אלי הנציגים עם התשובה הבאה:

״בשני הסניפים יש ציפסר נפרד לללא גלוטן, יש לחמניות ללא גלוטן וצלחות נפרדות למנות ללא גלוטן, עם זאת חשוב להדגיש כי הנושא לא מופרד ב100% , זאת מכיוון שהמטבח וסביבת העבודה אינם סטרילים״.

ובכן, מדיווחים של צליאקים עולה כי גם בסניפי פ״ת, אילת, נתניה, כפר סבא ורמת החייל, קיימים צ׳יפסרים ללא גלוטן וחבל שבמענה הלקוחות של הרשת לא יודעים לומר זאת בצורה ברורה. רציני – זה לא.

ועם מדיניות עמומה שכזו – האחריות היא כרגיל, עליכם.

לרשימת סניפי הרשת הקליקו כאן.

אם אתם בעניין משלוח מהמסעדה, אז תשמחו לדעת שמוזס מבצעת משלוחים באמצעות אפליקציית Wolt (קוד קופון להנחה למזמינים בפעם הראשונה: במידה ותקלידו Dvirbar בעמוד תשלום ההזמנה, תזכו בהנחה של 30 ש״ח). להורדת האפליקציה ולמימוש ההטבה, לחצו כאן.

10. מקדונלדס

גם בחלק לא קטן מסניפי רשת מקדונלדס ניתן להזמין ארוחות עם לחמנייה ללא גלוטן.
למרות שסביבת העבודה במקדונלד'ס איננה נטולת גלוטן, בסניפים אלו ניתן להזמין לחמניות ללא גלוטן מתוצרת גרין לייט וכן צ׳יפס.

הצ'יפס שלנו, כך אומרים במקדונלדס, למרות היותו מטוגן באותה מטגנת עם הפוטטו (שמכיל גלוטן) – עבר בדיקת מעבדה לאחר טיגון ונמצא כי כמות הגלוטן בו היא מתחת ל 20PPM.

על ארוחת דאבל מיני רויאל ללא גלוטן כולל צ׳יפס ושתיה, תשלמו כיום במקדונלדס 37 ש״ח.

לרשימת הסניפים בהם יש מנות ללא גלוטן – הקליקו כאן.

מקדונלדס ליסבון. צילום: דביר בר

11. קפטן בורגר

גם ברשת ״קפטן בורגר״ המצב דומה לשאר רשתות הבורגרים ומעדיפים שאנשים עם צליאק לא יפקדו את 11 סניפיהם הפרושים ברחבי הארץ.

כשפניתי לשירות הלקוחות של הרשת, הם בהחלט מיישרים קו עם שאר הרשתות ואומרים כשנשאלו על צ׳יפס ללא גלוטן: ״אין הפרדה מוחלטת ויכולות להגיע חתיכות של גלוטן מאותם פירורים שעוברים במטגנת, למרות שאנו משתמשים בשני צ׳יפסרים, לכן אם הינך רגיש עדיף לא לקחת את הסיכון מהסיבה שמוצרים מצטלבים בזמן ההכנה. יום נעים״.

איך יהיה לי יום נעים אם רשתות גדולות לא ינסו לבוא לקראת צליאקים בצעדים קטנים ופשוטים?

ובכן, בקפטן בורגר כן תמצאו לחמניה ללא גלוטן וכדי ליהנות ממנה, תצטרכו להפרד מתוספת של 3 ש״ח. על המבורגר בלחמניה לל״ג תשלמו 31 ש״ח ועל ארוחה – 50 ש״ח אם כי שוב, הצ׳יפס אינו מטוגן בנפרד מגלוטן.

לרשימת הסניפים הקליקו כאן.

אם אתם בתל אביב ובעניין משלוח מהמסעדה, אז תשמחו לדעת ש׳קפטן בורגר׳ מבצעת משלוחים באמצעות אפליקציית Wolt (קוד קופון להנחה למזמינים בפעם הראשונה: במידה ותקלידו Dvirbar בעמוד תשלום ההזמנה, תזכו בהנחה של 30 ש״ח). להורדת האפליקציה ולמימוש ההטבה, לחצו כאן.

12. עד העצם אקספרס

גם ב סניפי רשת עד העצם אקספרס הוותיקה, תוכלו למצוא לחמניה ללא גלוטן. עם זאת, צליאקים מתבקשים להזמין את המנה ללא רוטב הבסיס במנה אשר מכיל רוטב צ׳ילי שעלול להכיל גלוטן. כמו כן, אין ברשת צ׳יפסרים נפרדים לטיגון הצ׳יפס וזה מטוגן יחד עם שאר המנות ובהן גלוטן.

על המבורגר יחיד תשלמו ברשת 29 ש״ח, על כפול 39 ש״ח ואילו על משולש תשלמו 47 ש״ח וכל אלה לפני תוספת לחמניה ללא גלוטן בעלות של 3 ש״ח. על שתיה ללא הגבלה תשלמו ברשת 12 ש״ח.

לאתר הרשת ובו רשימת הסניפים הקליקו כאן.

אם אתם בעניין משלוח מהמסעדה, אז תשמחו לדעת שעד העצם אקספרס מבצעת משלוחים באמצעות אפליקציית Wolt (קוד קופון להנחה למזמינים בפעם הראשונה: במידה ותקלידו Dvirbar בעמוד תשלום ההזמנה, תזכו בהנחה של 30 ש״ח). להורדת האפליקציה ולמימוש ההטבה, לחצו כאן.

13. BBB

שת ההמבורגרים BBB אשר נמצאת באותה הבעלות של רשת מוזס, מפעילה לא פחות מ-13 סניפים בצפון הארץ, מעפולה דרך ירכא, כרמיאל, יקנעם, צמח, הקריות, חיפה ועוד.

בכל סניפי הרשת תוכלו להזמין המבורגר ללא גלוטן ולקבלו בלחמניה ללא גלוטן (של גרין לייט) אשר עליה לא נגבה תשלום נוסף. כמו כן, בחלק מן הסניפים, ניתן לקבל צ׳יפס אשר מטוגן בצ׳יפסר נפרד ממוצרים עם גלוטן ובהם סניף ראש פינה וסניף הקריון אם כי חשוב לציין: בסניפים רבים אין צ׳יפסר נפרד ועל הלקוחות הפוקדים את כלל הסניפים, לוודא בעת הזמנת הארוחות כי במקום אכן מופעל צ׳יפסר יעודי לצ׳יפס ולו בלבד.

ארוחות ילדים עולות ברשת 49 ש״ח (המבורגר, צ׳יפס, שתיה, כדור גלידה והפתעה). מחירי ההמבורגרים למבוגרים עולים בין 51 ש״ח ועד 68 ש״ח, מנת צ׳יפס עולה בין 16 ל-28 ש״ח. מחירי עסקיות נעים בין 59 ש״ח ל-77 ש״ח והן מוגשות בימים א׳-ה׳ בין 12:00 ועד 17:00.

לרשימת סניפי BBB

14. פאט קאו

ב׳פרה השמנה׳ (FAT COW), מזללת ההמבורגרים של זוכה תכנית הריאליטי, טום אביב שפועלת ברחוב דיזנגוף בת״א, תוכלו למצוא לחמניה ללא גלוטן.

מחירי ההמבורגרים נעים בין 49 ל-54 ש״ח. 

מפניה טלפונית שנעשה למסעדה – הצ׳יפס המוגש בה אינו מטוגן בנפרד אלא יחד עם מוצרים אחרים אשר מכילים גלוטן. השאר – לשיקולכם.

אם אתם בתל אביב ובעניין משלוח מהמסעדה, אז תשמחו לדעת שפאט קאו מבצעת משלוחים באמצעות אפליקציית Wolt (קוד קופון להנחה למזמינים בפעם הראשונה: במידה ותקלידו Dvirbar בעמוד תשלום ההזמנה, תזכו בהנחה של 30 ש״ח). להורדת האפליקציה ולמימוש ההטבה, לחצו כאן.

כתובת: דיזנגוף 265 ת״א.

טלפון: 03-7732591

שעות פעילות: א׳-ש׳ 12:00-24:00. לא כשר.

View this post on Instagram

Gluten free. Fat cow. 🤟🏼#fatcowtlv

A post shared by FAT COW TLV (@fatcowtlv) on

15. יומנגס

המצב ביומנגוס לא שונה מאד ממרבית רשתות ההמבורגר בישראל.

על פי שלל חוויות של צליאקים בקבוצות הצליאק, למרות שבארבעת הסניפים ישנה כיום לחמניה ללא גלוטן, ישנה אי בהירות ואי אחידות לגבי האם מחממים לחמניות רגילות על הפלנצ׳ה שעליה מכינים את ההמבורגרים וכו׳. גם בנושא הצ׳יפס – אין להסתמך עליו כללא גלוטן.

בפניה רשמית שעשיתי לרשת, נמסר לי: ״יש לחמניה ללא גלוטן. חשוב לציין שהמטבח שלנו אינו סטרילי בנושא זו וייתכנו שאריות גלוטן במנות״. מה שהופך את הבילוי בסניפי יומנגוס להימור עבור צליאקים.

על לחמניה ללא גלוטן גובים בסניפים 3 ש״ח.

לרשימת סניפי הרשת הקליקו כאן.

 

16. מרינדו

גם בסניפי רשת ״מרינדו״ תוכלו למצוא המבורגרים מעולים ממש מבשר איכותי מרמת הגולן.

בסניפי הרשת, מגישים לחמניה ללא גלוטן. בנושא הצ׳יפס, ניתן לקבל צ׳יפס שטוגן בנפרד ללא גלוטן בתאום מראש במסעדות (פרט לסניף שרונה מרקט) כמו בסניפי עין גב / יוקנעם שם יטגנו עבורכם צ׳יפס ללא גלוטן בסיר נפרד אם רק תבקשו (עדיף מראש).

על פי תפריט מרינדו, על המבורגר עסיסי במשקל 220 גרם וצ׳יפס, תשלמו במרינדו 65 ש״ח. ניתן להמיר את הצ׳יפס לשעועית ירוקה, פירה או תפוחי אדמה או סלט.

לרשימת סניפי מרינדו – לחצו כאן.

17. גורדוס

גם במסעדת גורדוס, מסעדת ההמבורגרים המושחתים שבפארק פרס שבחולון, תוכלו למצוא לחמניה ללא גלוטן (ללא תוספת תשלום) כמו גם צ׳יפס שטוגן בצ׳יפסר ללא חשש מגלוטן.

מחירי ההמבורגרים במקום הם החל מ-59 ש״ח לקציצה בת 220 גרם.

כתובת: שדרות ירושלים 222, פארק פרס חולון.

טלפון: 03-7733366

שעות פתיחה: א׳-ה׳- 17:00 ועד 2:00 בלילה (אין עסקיות צהריים מאחר ולא פתוח בצהריים). שישי ושבת 12:00- בצהריים ועד 2:00 בלילה.

18. ריפאבליק - הוד השרון

גם במסעדת ריפאבליק שבהוד השרון, תוכלו ליהנות מהמבורגר בלחמניה ללא גלוטן. הלחמניה, גם פה, היא תוצרת גרין לייט ועליה תשלמו 3 ש״ח בנוסף להמבורגר שמשקלו 220 גרם ועשוי מנתח אנטריקוט טרי. 

בסוגיית הצ׳יפס, מציינים בריפאבליק שבמידה ואין לחץ במטבח (כלומר בשעת רגיעה), ישתדלו במטבח לטגן לצליאקים שבכם צ׳יפס במחבת בנפרד אולם לא ניתן להתחייב על כך.

הבונוס במסעדת הבראסרי ההוד שרונית הזו – במקום ישנו תפריט שלם ענק ללא גלוטן כך שבמקום הצ׳יפס, תוכלו למצוא פינוקים רבים אחרים.

כתובת: הנגר 24, הוד השרון.

טלפון: 072-2440248

שעות פתיחה: א׳-ה׳ 18:00-23:00 (בתקופת הקורונה). שישי: 17:00-24:00.

19. גראז׳

גם בשני סניפי מסעדת הגראז׳ (רמת החייל וראשון לציון) תוכלו למצוא המבורגר בלחמניה ללא גלוטן וללא תוספת שלום.

באשר לצ׳יפס – הוא מטוגן לצד שניצלונים עם גלוטן כך שאינו מומלץ לצליאקים.

על המבורגר עם קציצה במשקל 230 גרם, תשלמו בגראז׳ 49 ש״ח לפני הדילים שכוללים תוספת ועולים החל מ-69 ש״ח.

אם אתם בעניין משלוח מסניף הגראז׳ ברמת החייל, אז תשמחו לדעת שהמסעדה מבצעת משלוחים באמצעות אפליקציית Wolt (קוד קופון להנחה למזמינים בפעם הראשונה: במידה ותקלידו Dvirbar בעמוד תשלום ההזמנה, תזכו בהנחה של 30 ש״ח). להורדת האפליקציה ולמימוש ההטבה, לחצו כאן.

כתובות: ראול ולנברג 24, רמת החיל, ת״א / הרצל 151 ראשון לציון.

טלפון: 03-6499600.

שעות פתיחה: א-ש׳: 12:00-2:00. לא כשר.

20. Brothers's local burger - קרית אונו

במסעדת Brother's local burger, נציגת בקעת אונו, תוכלו למצוא גם המבורגר בלחמניה ללא גלוטן וגם צ׳יפס ללא גלוטן. במסעדה, מדגישים כמובן כי המטבח אינו סטרילי מגלוטן אך מציינים כי ישנו נוהל מאד ברור להזמנה ללא גלוטן במסגרתה מונחה הצוות להחליף כפפות בהכנת המנה והצ׳יפסר מטוגן בצ׳יפסר יעודי רק לצ׳יפס.

על המבורגר סליידר במשקל 130 גרם תשלמו במסעדה 32 ש״ח וארוחה, הכוללת המבורגר, צ׳יפס ושתיה תעלה החל מ-49 ש״ח וצפונה.

כתובת: המייסדים 1, קרית אונו, מרכז יובל.

טלפון: 03-6351372.

שעות פתיחה: א׳-ש׳: 12:00-23:00. לא כשר.

21. מוזה - ערד

בפאב מוזה אשר בערד, מאד משתדלים לבוא לקראת צליאקים ובבר הדרומי, תוכלו למצוא המבורגר בלחמניה ללא גלוטן ואפילו צ׳יפס שיטגנו במיוחד עבורכם בנפרד, אם רק תבקשו מהמלצרים במקום ותציינו שיש לכם צליאק, מחווה לא ברורה מאליה בבר.

בתפריט של מוזה, תוכלו למצוא גם גלידה ללא גלוטן ושני קינוחים נוספים, חפים מגלוטם אף הם. במקביל, מגישים במקום המבורגר טבעוני תוצרת ביונד מיט שגם הוא ללא גלוטן.

על המבורגר 220 גרם תשלמו במוזה 59 ש״ח, על 330 גרם תשלמו 69 ש״ח. על מנת צ׳יפס גדולה תשלמו 25 ש״ח (לא מדובר בתוספת כי אם במנה בפני עצמה, בכל זאת, מדובר בבר).

כתובת: מתחם תחנת הדלק אלון 31, ערד.

טלפון: 08-9975555

שעות פתיחה: א-ש׳: 11:00-24:00. לא כשר.

22. בורגרים

גם ברשת בורגרים המתמחה בדילים של 2 עד 8 מיני המבורגרים, תוכלו למצוא לצד לחמניות ללא גלוטן בתוספת 3 ש״ח ללחמניה, גם אזהרה על כל התפריטים ולפיה המוצרים נעשים בסביבה המכילה גלוטן.

אחרי האזהרה הזו, אספר כי על 2 מיני המבורגרים בלחמניות ללא גלוטן ותוספת, תשלמו בכל אחד מ-56 סניפי הרשת, 53 ש״ח (כולל תוספת).

טרם קיבלתי תשובה לגבי המצאות הגלוטן בצ׳יפס שלהם למרות פניות שונות לרשת.

לרשימת הסניפים הקליקו כאן.

23. אגאדיר

גם בסניפי רשת ״אגאדיר״ הוותיקה, תוכלו לקבל המבורגר בלחמניה ללא גלוטן וללא תוספת תשלום.

כשפניתי לרשת, נמסר לי: ״את האוכל מכינים באותו מטבח עם אותם כלים, כך שאין הפרדה מלאה״. עם זאת, ציינו ברשת: ״הצ'יפס שלנו לא מטוגן עם מצרכים המכילים גלוטן . אך הצ'יפס בטטה כן״.

מחירי ההמבורגרים נעים החל מ-49 ש״ח לקציצה במשקל 160 גרם. על עסקיות באגאדיר תשלמו בין 65 ש״ח ל-87 ש״ח.

 

24. הדסון

מסעדת הדסון הממוקמת ברמת החייל, נחשבת לאחת מחמשת מסעדות הבשר הטובות בארץ וככזו, היא גם מגישה המבורגר ללא גלוטן כחלק מתפריט שלם ללא גלוטן הקיים במסעדה.

בהדסון תוכלו לבחור במסגרת תפריט הערב שלושה המבורגרים: הדסון בורגר (200 גרם) ב-84 ש״ח, ביפבורגר קצבים (96 ש״ח), או כריך פילדלפיה סטייק (84 ש״ח). כל ההמבורגרים מוגשים עם תוספת לבחירה. הצ׳יפס במקום (18 ש״ח) הוא ללא גלוטן.

בעסקיות הצהריים תוכלו למצוא גם גרסת המבורגר ב-62 ש״ח (150 גרם) ואילו מחירי שאר ההמבורגרים צונחים בצהריים ל-69 ש״ח, 84 ש״ח ו-74 ש״ח בהתאמה לפסקה הקודמת.

אם אתם בתל אביב ובעניין משלוח מהמסעדה, אז תשמחו לדעת שהדסון מבצעת משלוחים באמצעות אפליקציית Wolt (קוד קופון להנחה למזמינים בפעם הראשונה: במידה ותקלידו Dvirbar בעמוד תשלום ההזמנה, תזכו בהנחה של 30 ש״ח). להורדת האפליקציה ולמימוש ההטבה, לחצו כאן.

כתובת: הברזל 27, רמת החייל, ת״א.

טלפון: 03-6444733.

שעות פתיחה: א׳-ד׳- 12:00-22:30. ה׳-ש׳: 12:00-23:00. לא כשר.

25. ברגר קינג

כשעבדתי על הסקירה הזו, פניתי או בכתב או בעל פה לכל אחת ואחת מהמקומות המוזכרים ברשימה.

התגובה במייל שהגיעה מברגר קינג, היתה אולי המפתיעה מכולן. השנה היא 2019 ובסניפי הרשת בישראל ישנה אפס פתיחות ללקוחות צליאקים. וכך נכתב לי במייל מאד מנומס: 

״היי דביר,אנו מודים על פנייתך אלינו. לצערנו אין אנו מגישים לחמניות ללא גלוטן. סביבת העבודה שלנו מכילה גלוטן על כן איננו יכולים להתחייב למנות ללא גלוטן גם במוצרים המטוגנים שלנו"

ובמילים אחרות: לצליאקים אין מה לחפש בברגר קינג.

 

 

View this post on Instagram

spread your wings and fry.

A post shared by Burger King (@burgerking) on

26. המבורגר גורמה 26

גם בהמבורגר גורמה 26 התל אביבי, תוכלו למצוא לחמניה ללא גלוטן בתוספת 3 ש״ח לקציצת ההמבורגר שלהם ובמקום הצ׳יפס, המטוגן יחד עם טבעות בצל תוכלו לבחור בתפוח אדמה שלם המוגש עם קרם פרש, עירית ומלח גס ב-16 ש״ח.

מחירי ההמבורגירם נעים בין 56 ל-66 ש״ח (לפני תוספת הלחמניה).

בהמבורגר 26 תוכלו גם ליהנות מקינוחי מוס שוקולד וקרם ברולה ללא קמח.

כתובת: מקווה ישראל 26 ת״א.

טלפון: 03-6005109

שעות פתיחה: א׳-ש׳ 12:00-24:00, שבת עד 1:00. לא כשר.

יש לי הרגשה שתרצו לקרוא גם את הפוסטים האלה

לפוסט הזה יש 11 תגובות

 1. מירב ב.

  לגבי בורגר סאלון: בסניף החיפאי שלהם נאמר לי שסלט הכרוב מכיל סויה ולכן עם גלוטן.

  לגבי בלאק, סניף הגראנד קניון חיפה: יש חוסר עקביות במידע שניתן כאשר מגיעים למסעדה. תמיד אפשר להזמין המבורגר רגיל וצ׳יפס אבל בנסיון להזמין סלט ירוק או סלט ירקות (ללא רוטב), תוספות שונות על ההמבורגר (גבינה, נתחי טלה), או סתם המבורגר אנטריקוט במקום רגיל: לעיתים הם מחליטים שאולי יש בזה גלוטן, שהטבח לא מסוגל לשמור על נקיון הסלט הירוק שלי מפירורי גלוטן המתעופפים במטבח. בפעם האחרונה הסכימו להגיש לי בתור ״סלט״, רק את הירקות שנחתכו בבוקר (!) מראש עבור המבורגר ללא גלוטן (מערום קטן של חסה עם פרוסת עגבניה ובצל), לפני שהתחילו לטפל בגלוטן במטבח. הדאגה מזיהום משני יפה, אבל בקצת רצון טוב, הכשרה ותשומת לב אפשר היה לאפשר חוויה יותר נעימה ועקבית.

  1. דביר בר

   היי מירב, כפי שכתבתי בראש הכתבה, במסעדות בכלל ובמסעדות מזון מהיר בכלל, כח האדם משתנה באופן תדיר והנהלים לא תמיד נשמרים. אני תמיד שואל לגבי ללא גלוטן והקפדה על צליאק גם בסניפים שבהם אכלתי בעבר והכל עבר בסדר. אני לעולם לא לוקח כמובן מאליו שהנהלים נשמרים ומוקפדים ותמיד מוודא שוב. מבאס אבל אין ברירה

 2. גלעד ק

  היי,

  למרינדו בסניף כיכר המדינה אין לחמניות ללא גלוטן.

  בלי קשר,

  אשמח להמלצה לשווארמה עם לאפה ללא גלוטן ולא מטורטיה באיזור המרכז.

  מנסה לחפש בנירות ולא מוצא.

  תודה.

  1. דביר בר

   היי. הכי קרוב שאני מכיר למה ששאלת זה שווארמה שמש ברחובות

   1. גלעד ק

    תודה רבה.

    1. דביר בר

     בשמחה

 3. עמית בר

  אתה אלוף! מוסיפה שאני ממש מרוצה מבורגר סאלון בקדימה – מודעות, שירותיות, אין תופעות לוואי, טעים – סה"כ תענוג!

  1. דביר בר

   תודה!!

 4. שחר

  תודה על הכתבה והאינפורמציה!

  1. דביר בר

   באהבה

 5. הדס

  תודה רבה על המידע! כיף שיש אתר כזה.
  עדכון – למיטב ידיעתי מסעדת פריז טקסס כבר לא כשרה

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן